Dzień Świętego Marcina

W dniu 9 listopada w naszej szkole wszystko kręciło się wokół Świętego Marcina. Uczniowie klas 4 i 5 przygotowali wspólnie z panią Eweliną Klaka przedstawienie w dwóch językach: polskim i niemieckim. Uczniowie pozostałych klas również mieli okazję wykazać się znajomością piosenek związanych z tradycją świętomarcińską. Przedstawienie odbyło się dwukrotnie: najpierw dla szkoły, później dla dzieci z zerówki i Małego Przedszkola.

Po udanych występach artystycznych ogłoszone zostały wyniki “Konkursu lampionów” w którym uczestniczyło 62 dzieci. Niezależna komisja przyznała miejsca i wyróżnienia w 3 kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami zostali:

w klasach 4-6

1 miejsce – Bartosz Jagusz

2 miejsce – Kacper Misała

3 miejsce – Szymon Gruchman

Wyróżnieni: Jeremi Wesołowski, Łukasz Misała

Gratulacje i podziękowania za udział otrzymali: Martyna Piper, Karolina Foit, Natalia Akcińska, Natalia Piechaczek, Błażej Bąk, Aleksandra Mika i Jacek Sobieraj

w klasach 1-3

1 miejsce – Maria Kijonka

2 miejsce ex aequo – Michał Seroczyński i Franciszek Wesołowski

3 miejsce ex aequo – Dominik Pietrzyk i Mateusz Wadych

Wyróżnieni: Przemysław Kaczmarek, Maja Dąbrowska, Aleksandra Nowak i Milena Urbanek

Gratulacje i podziękowania za udział odebrali: Amelia Blacha, Antosia Drużyńska, Julia Majewska, Milena Szukała, Zosia Zbiechorska, Wojtek Wiciak, Karolina Jaworek, Krzysztof Nowak, Aleksander Cimerman, Kacper Grzesik i Alan Matuszczyk

w „Zerówce”

1 miejsce – Krzysztof Wiśniowski

2 miejsce – Mieszko Wesołowski

3 miejsce – Zuzanna Kaczmarek

Wyróżnieni: Kinga Ptaszek, Dawid Strzępek, Wojtek Nowak, Julia Bąk, Michał Zbiechorski i Przemek Lembowicz

7 pozostałym osobom wręczono dyplomy za udział.

w „Małym Przedszkolu”

1 miejsce – Ewelina Bycka

2 miejsce – Antoni Fulczyk

3 miejsce – Milena Hajduk

Wyróżnieni: Kamil Ptaszek, Dominik Siepietowski

Ponadto 9 dzieci otrzymało dyplomy za udział.

Pani Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców, komisja konkursowa i organizatorzy pogratulowali wszystkim uczestnikom bardzo pomysłowych lampionów, z których każdy był inny, wyjątkowy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek od Rady Rodziców. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani przez Świętego Marcina tradycyjnym rogalem.

W naszej szkole była to pierwsza tego typu uroczystość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym dzieciom ich rodzicom i opiekunom, Radzie Rodziców, nauczycielom i obsłudze za współpracę. To wspaniałe zaangażowanie wszystkich, pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości taka impreza ma szansę ponownie się odbyć.