Kamizelki odblaskowe ARiMR dla dzieci z powiatu gliwickiego

22 maja bieżącego roku Stanisław Gmitruk Dyrektor Śląskiego OR ARiMR w Częstochowie po raz kolejny uczestniczyli w akcji bezpieczna droga dzieci do szkoły. Tym razem wraz z Andrzejem Frejno kierownikiem gliwickiego BP udali się z wizytą edukacyjna połączoną z  rozdawaniem kamizelek odblaskowych do Szkoły Podstawowej w Bojszowie.
W szkole w Bojszowie spotkanie otworzyła Ewa Nowicka Dyrektor Szkoły. Następnie głos zabrali gospodarze gminy i powiatu Krzysztof Obrzut Wójt Gminy Rudziniec oraz Waldemar Dombek Wicestarosta Powiatu Gliwickiego. W dalszej kolejności głos zabrał Stanisław Gmitruk Dyrektor Śl.OR ARiMR, który opowiedział najmłodszym o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz o akcji roli kamizelek odblaskowych w ruchu drogowym. Następnie głos zabrał Andrzej Frejno Kierownik BP w Pyskowicach, który poprosił najmłodszych by przypomnieli rodzicom o kampanii  przyjmowania wniosków obszarowych oraz o terminowości kontaktowania się z Biurem Powiatowym.
W akcję kamizelkową włączyła się sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Placówka Terenowa KRUS w Gliwicach. W ramach spotkania młodszy aspirant Janusz Szydło z KMP w Gliwicach opowiedział uczniom o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz innych możliwych niebezpiecznych zdarzeniach na które narażani są najmłodsi.  Natomiast Krystyna Kręgiel  kierownik Placówki KRUS opowiedziała o akcjach dot. bezpieczeństwa prowadzonych w powiecie gliwickim przez KRUS.  Na zakończenie uczniom rozdano kamizelki odblaskowe, które przekazane zostały przez DKS ARiMR w Warszawie.  W sumie kamizelki otrzymało ok. 130 uczniów tej szkoły.
Akcja odblaskowa przeprowadzona w powiecie gliwickim zwieńczona została wizytą Stanisława Gmitruka Dyrektor Śl.OR w siedzibie tutejszego BP, które mieści się w Pyskowicach przy ul. Kopernika 2. Dyrektor omówił aktualny stan prac prowadzonych w biurze. Szczególną uwagę poświęcono 10 kampanii przyjmowania wniosków obszarowych.

Dyrektor Śl.OR rozdaje kamizelki odblaskowe
Wykonanie witryny - Strony Internetowe dla Szkół i Edukacji - LevelIT | Obsługa Informatyczna - Administracja Serwerów | Pomoc w prowadzeniu Zamówień Publicznych