11 listopada 2021

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu również odbyły się obchody z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci, ubrane w stroje galowe świętowały ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień.
Działania miały na celu kształtowanie przywiązania i miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami oraz utrwaliły nazwy symboli narodowych.
Przedszkolaki z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas odśpiewania hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśni patriotycznych.
Na zakończenie wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten ważny dzień.