Site Overlay

NASZE SZKOLNE OGRODY

Serdecznie zapraszamy wszystkich wrażliwych na piękno przyrody do odwiedzin w naszej szkole. W ostatnim czasie powstały tu dwa ogrody: „Ogród dla ludzi i ptaków” oraz „Ogród obserwacji i doświadczeń”. Dla miłośników botaniki mamy kolekcję roślin: miłorząb, perukowiec, surmia, tamaryszek, klony japońskie i czerwone, budleje, hortensje, berberysy, kolorowe pęcherznice oraz wierzby. Zielone tło dla tych barwnych krzewów stanowią iglaki: cyprysy, tuje i świerki. Wszystkie rośliny oznaczone, z tabliczkami.

Miłośników ornitologii zapraszamy do obserwacji ptaków przy poidełku, budkach lęgowych, karmnikach i owadzich domkach. Dla tych , którzy jeszcze nie odróżniają wróbla od mazurka mamy ptasie zdjęcia.

Tym, którzy lubią wiedzieć „w którą stronę i z jaką prędkością wiruje Ziemia i inne takie tam niepotrzebne rzeczy” polecamy lekturę naszej tablicy. Czytać można nawet ciemną nocą, mamy oświetlenie solarne. Proszę się nie spieszyć, w ogrodach czas odmierza ZEGAR SŁONECZNY, monitorujemy też temperaturę, opady, ciśnienie i fazy Księżyca. W szkole jest stacja meteo.

Ogrody powstały w ramach projektów konkursowych (nagrodzonych i wygranych) „Powiat przyjazny środowisku”. Mamy już pomysł na III edycję i nie zawahamy się go użyć.

Z ekologicznym pozdrowieniem „Niech moc będzie z nami!”

D. Sz.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Facebook
Font Resize
Contrast